Saturday, April 26, 2014

Tåna laupåeval.

[20:45:57] Silly Jaanus: mul on sisemine tung jouda mingitesse loomingulitesse kanalitesse iseendas
[20:46:05] Silly Jaanus: tunnen et kusagil on toeline vaike talent peidus
[20:46:10] Silly Jaanus: aga ma pean vaeva någema
[20:46:15] Silly Jaanus: et ta saaks esile minus tulla
[20:47:52] Silly Jaanus: pean olema askeetlik ja tånulik
[20:48:03] Silly Jaanus: et luua midagi.
[20:49:34] Silly Jaanus: ma pean ainult sellele keskenduma
[20:49:39] Silly Jaanus: sest koik muu vajalik on nuud olemas
[20:49:47] Silly Jaanus: koik meeldivad ja ebameeldivad kogemused.
[20:51:04] Silly Jaanus: armastus jaab nuud seljataha
[20:51:35] Silly Jaanus: vahemasti tunne on selline
[20:51:42] Silly Jaanus: mu sudamel on aega vaja
[20:51:44] Silly Jaanus: et paraneda
[20:51:48] Silly Jaanus: hetkel see veritseb
[20:52:20] Silly Jaanus: koik need vastamata armastused
[20:52:27] Silly Jaanus: nuud on nagu koik
[20:52:35] Silly Jaanus: Mikk oli viimane;
[20:52:37] Silly Jaanus: ma ei kavatse enam
[20:52:46] Silly Jaanus: teha neid tegusid mis mind selle tundeni viima peaks.

S. Jaanus.

Wednesday, April 23, 2014

Praegu.

Nuud on minu ulesanne mitte tekitada juurde uut valu!

Ma keskendun tundele enda sees.
Tean, et køik muu on minu valukeha. Ma ei samastu sellega, ma ei anna sellele hinnanguid. Ma ei lase tundel, møtteiks kujuneda. Ma ei analuusi. Ma elan vaid praeguses hetkes ja jålgin enda sees toimuvat!
Teadvustan nii emotsionaalset valu kui ka vaikivat vaatlejat!
See on minu olvikuhetke JØUD ja VÅGI!

Emotsionaalsel valul on veel uks kulg- sugav rahulolematus voi ebataiuslikkuse tunne. Tunne, et sa pole tervik. Møned inimsed on sellest teadlikud, teised mitte. Teadliku protsessina avaldub see pidevas tundes, et sa pole midagi vaart vøi piisavalt hea. Mitteateadlikul tasandil avaldub see kaudselt mingi vajaduse, igatsuse ja tahtmisena. Molemal juhul hakkavad inimesed selle sisemise tuhjuse tåitmiseks otsima egole erinevaid våljundeid ja asju millega samastuda. Nii nad hakkavad taga ajama vara, raha, edu, vøimu, tunnustust vøi erilisi suhteid.Hetkeline nauding asendub valuga.

Tuesday, April 22, 2014

Temale.

Oli øel Sinust arvata- et kuna Sina mind vastu ei armastanud, polnud minu armastus tøeline.

Monday, April 21, 2014

Viimased eluøppetunnid!




1)  Ma olen aru saanud, et ma ei saa valida kes mind armastavad ja ma ei saa sundida armasta neid- kes seda ei tee. See on looduse valik- ja parem on ennast keskenduda nende peale- kes Sinust hoolivad. Mitte nende peale, kes seda ei tee ja tøenåoliselt iial tegema ei hakka!


2) Praegu ei ole Minu elu selline nagu olen Mina.

3) Møistan, et  umberringne sitt minu elus toimub paljustki minu tegudele- see on vålise reaktsioon, sisemistele voolamistele.

4) Ma ei saa elada oma elu nii, et see koigile meeldiks. Ainuke kurb asi vøib- olla see, kui see mulle endale ei meeldi.

5) Seksuaalsus on juhtinud mind.

6) Ma pean keskeduma rohkem sisemisele kui vålisele. Liiga palju vålisele keskenduses, låhen hulluks.
See juhtuski; valge ruum ;valge laega.

7) Enam ei ole asi Sinus, vaid minus.

8) Køik tuleb valguse kåes nåhtavale ja køik mis puutub kokku valgusega- saab valguseks.

9) Lihtsalt tegemisest pole kasu- tuleb luua.

10) Neil on nii madalad våårtused- et ma ehmusin åra!

11) Kui ma ei ole sellisena tema elus nagu tema soovib, siis ma parem ei olegi.

12) Kohtan pidevalt inimesi- kes uritavad minu elu våljaspoolt mojutada ja mind selle pohjal kokku panna.

13) Minu kåitumine ei paista minule nii nagu see paistab teistele.

14) Uhesonaga erinevad vaartushinnangud ja maitseeelistused.

15) Olen tånulik koige hea eest kuid enamasti on koik elu halb ja raskus- mind vorminud inimeseks.

16) Ma ei oska kunstis suuri seisukohti vøtta- ma ei ole sellega piisavalt tegelenud. Olen kokkupuutunud låbi elu. Sest kunst on igalpool ja praegu.

17) Hullusin keset mittemidagi tegemist ja kukkusin kokku.

Friday, April 18, 2014

Tonje Tunold- Norra klaasikunstik.

Møned nåited Tonje tøødest- kunstiku kelle kåe all hakkan øppima klaasikuntsi;


Ma usun, et need tøød on påris lihtsad- aga annavad kerget aimu. Mind huvitavad rohkem elulåhedasemad toonid ; klaasikunst mida vaadates tekib tunne- nagu Loodus oleks ise selle meisterdanud.






To me. From a Friends.


Margus Elizarov: See teebki sind selleks, kes sa oled. Sa pole tavaline tüdruk Viljandi tagant, kes üritab Põhja-Norras midagi korda saata. Sa oled müstiline naine, kes ajab paljudel meestel pea sassi ja ei löö risti ette.

Ma näen seda pigem nii :D



Kaur Kivi
Oled hästi muutliku olumusega ja erinevatel aegadel on erinevad vead aga sa ju õpid alati neist midagi
Sul hästi intensiivne kogemuste pagas erinevad perioodid ja erinevad kogemused.

Oled eriline mitmes mõttes sa ei karda suhelda ja oskad inimestega läbi saada
Sa ei kanna viha ja andestad kiiresti.

Wooof.

Elu ise on oma olemuselt ilus aga inimloomus elab selle keeruliseks. Ja meie eitus inimloomusele. Peamiselt eitus- vabaduse eitus. Køik meile omane on nimetatud håbiks vøi ebainimlikuks kåitumiseks.
Kuidas ma saan siis ønnelik olla kui pean end påevast påeva eitama? Vøi kåituma Teie soovide ja eelduste kohaselt?


Kristeli tånase påeva soovitus:

Michel Cleis - Mir A Nero (Original Mix) [PAMPA011] HD

Koera vøtt!

See on Australian Shepard ja sellist koera tahan ma endale våga vøtta, kes øøsiti voodis mu jalgade juures magab ja mind keelega silitab kui kurb olen- ja minuga murab ja jooksmas kåib. Metsa matake tuleb vøi mere åårde ujuma.
Nimeks oleks kas Djembe vøi Bongo, kumb on parem?

SILLY TAHAB NII VÅGA KOERA ENDALE!

Tagasi Karasjokis.

Kes veel ei tea- olen tagasi Norras.
Ja elul pole vaga vigagi- peale uhe- ma ei tea kuidas elada våikeses linnas, ma ei tea.
Tunnen ,et privaatsust jååb puudu!
Siin on vøimalus kooliks, tøøks, karjååriks aga ma loodan, et selle hind ei ole liiga kørge.
Luban, et peale aastat siin, lendame Kauriga Kuubale, ukskord peab alustama uut elu- ja seda kavatsen ma teha kui siit lahkunud olen.
Meesterahvad panevad mind ebamugavasse olukorda- meeldin siin paljudele ja see on hakanud mulle haiget tegema, håirima mind ja mu elu segama.


Pean ule saama.
Temast.

Aga kuidas kui Ta nii eriline on?