Monday, December 26, 2011

Minu siirad soovid.

Ma ei ole kindel enam, ma olen Eestis olnud üle nädala ja ma ei ole vist iial oma elu ajaloo jooksul nii kasutu olnud. Isegi kämmergus oksendamine peale pidu on rohkem asjalikum kui minu siinsed viimase aja tegevused. Istud kodus oma toas ja vaatad lage või oled Tallinnas Kauri juures ja vaatad lage. Igatahes selline lae vaatamine käib. Või magad ja vaatad unenägusid...või imestad, et mis nüüd juhtus.

Ma ei salli siiralt inimesi kes ei vasta, lähevad sõnadeta minema( ilmselt nii mõnigi tundis end praegusel momendil ära) aga mitte lahendatud asjad tulevad TEIE eludesse alati tagasi, võimalik et mingil muul kujul aga muretseda ei tasu- ta tuleb. Mulle ei meeldi tegelikult üldse õhus olevad ebameeldivad asjad, lõhnad...mööda kõndimisel jäävad need külge.

Mina võin olla hull aga vähemasti ma pole Jaanalind.

Ja rohkem küsida tuleb ka eneselt, et kui keegi teie poole pöördub siis miks ta seda teeb? Mida on sinul sealt kogeda. Ma kusjuures olengi avatud kõigile ja elu on mind see läbi üllatanud.

Aga kui soovime näha punast vaid punaselt siis jah, punane on punane. Valge on valge ja..mitte midagi enamat. Enamusele kahjuks nii on.

Mina ei süüdista teid shokolaadi massiivses pugimises või mõne jubeda artisti kuulamises või vaatamises.

Oma avatust ei saa elulõpuni häbeneda. Ei saa. Kirge ka mitte. Ja vabandust, et ma elan välja mitte sisse. Ma EI OLE KARU KOOPAS.

ja siis veel eriti neile kes on ebameeldivkas suutnud teha teineteistest mööda minemise. voattt see on minu jaoks tõeline inimhullus ja rumalus.

Ilusaid jõule ja ma loodan, et mõististe minu jõulusoovi.

Silly Silli.

grieeef

I’m an equal-opportunity player! I still go back and forth. Almost about everything what touches me.

S.

Sunday, December 25, 2011

Mina jõuluvana

Tänud Merlyle kes selle foto minuni toimetas. Mangisin jouluvana Taanis...


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383856_10150470279638326_809678325_8493561_951195682_n.jpg

Thursday, December 15, 2011

Mis siis saab..

Valida Londoni, Oslo voi saami küla vahel. Viimane kutsub koige enam, see kultuur on mulle alati huvi sugavalt pakkunud.

Tööd peab nuud tegema, et saaks opinguid jäktata.

Ja nüüd tahan kaduda, mul on vaja mõelda. Ma ei saa olla täielikult õnnelik ennem kui pole iseendani jõudnud. Sest ma tean-mina ei ole selline. Olen eksinud vaid natuke.

Aga päris rõõmus tegelikult.
Kaur rõõmustab mind, tekitab liblikaid, see on hea tunne mu armas noormees.

Silly.

Wednesday, December 7, 2011

Oslo ja Viljandi...

Oslo oli hammastav. Taas kohutmine Eirikuga uletas koik ootused, meie suhe on tugevam kui ei iial varem. Reisimine on talle head teinud ka tema vaimule, ta moistab mind nuud palju paremini. Me naersime, päevad möödusid naerdes Oslos.

Viljandi.

Ma olen lukus. Ma vabandan aga ma ei taha siin olla, see siin pole minu koht, ei ole kodu.
Igatsen Copenhagenit, sealset positiivset hõngu õhus ja oma kooli ja kursakaaslaseid.
Nemad , mu kool on mu elu.
Ilma selleta vajub vaim sellisesse vaikusesse, et see hirmutab mind.

S.

Thursday, December 1, 2011

Viimane őhtu teatrimajas.

Rahvas on kokku kogunenud, kőik on midagi maitsvat súúa teinud. Inimsed tulevad ja kallistavad ja loodavad lausudes, et ehk kohtume taaskord.
Siin oli hea. Nii hea. Őppisin nii palju, kogesin nii palju ja kohtusin táiesti uutlaadi inimestega enda elus.

Olen teatriukse lável ára káinud.

Olen siin olnud.
Ja kunagi tulen tagasi.

Armastan teid kursakaaslased.

Ja núúd Oslo ja Eirik. Otsustasime naljaga, et ehk húppame aknast alla, et murrame mőned luud ja hambad.

Núúd táhistama.

S.

Monday, November 28, 2011

akadeemiline.

Tanasest kuupaveast on Silly akadeemilisel. Ma ei tea kui kauaks, ulehomme soidan Oslo. Ehk onn nakkab jargmine aasta. Jumal teab, sest mina ei tea.


S.

Tuesday, November 22, 2011

Armastus kursakaaslaste vastu.

Ma armastan oma kursakaaslasi, oleme úks suur perekond kes teeb kőike koos, kust saab nii palju tuge ja hoolivust ja armastust, et ei jaksa sőnadesse panna. Me teeme teatrit koos, súúa koos, pidu koos, sauna koos , kőike.

Silly on őnnelik, tánan teid, et mind naerma ajate, mind kallistate ja hoiate.

Monday, November 21, 2011

Núúd vihastan- KUULAKE.

Ma olen nii vásinud neist kárssninadest rassislikest taanlastest, kes panevad mind tundma nagu ma oleks Aafrikast párit. Sest ma ei leia siin riigis tőőd, sest ma pole taanlane vői mul pole mingit muud őnne. Lihtsalt. Ja kuna ma olen eestlane siis mul pole mingit Nepaali voi Hispaania getot kus ma nőudepesijana tőőtada saaks, kahjuks Eesti kőők ei saanud iial kuulsaks.

Mina enam ei tea mida teha, seebi jaoks ka raha pole. Pesumasinat on kellelgi? Noh mul pole ja kui ma Eesti tulen ja haisen siis játke oma teada. Mingisugune váárikuse peaks ikka kaasmaalase suhtes sáilitma. Elan siin armastsuest sőna otseses mőttes, oma kursakaaslaste armastusest. Ja teate kúll pool ajast ma pole isegi mitte tore. Nii ,et mingu kőik seenele vői marjale...mul ikka tősiselt nii vásimus. Jőuluks koju tulla palusin Annikenilt, et ta siia tuleks, et me siis koos Oslo saaks hááletada. Nii vaene, et ei kannata enam kriitikat.

Úkspáev láksime Davidiga kaklema Cola pudeli úle- 3 krooni ikkagi suur raha. Nádala aja sőőgi raha siin koolimajas. Ja mul on igal pool augud, igas pluusis, sokis...igalpool. Ja ma ei ole iial mingi kásitőő ekspert olnud.

Lack of me, lack of money, lack of sex ( Viimane káib Kauri kapsaaeda)

Nautige siis oma ilusaid riided ja sőőke ja őllet ja muud jama.

Silly.

Sunday, November 20, 2011

polnudki rohkem vaja

Ehee logisin enda korra msni sisse ja kuulasin oma sőprade trastilist elu ja mőitsin, mul on ikka eriti hea elu. Celavieee, kork maha pudelilt.

Jessss, ukski noor ei árka kell 7 hommiku vabatahtlikult. Ja enamasti púhapáeviti me alles jőuame koju laupáevast.

Silly originaalis.

Saturday, November 19, 2011

Maski workshop












Margit

Margit kus mu sokid on? Silly tahab teada. Eile oli koolimajas etendus ja peale seda pidu, mina olin omadega otsas juba etenduse ajal, igatahes oli hea, jáin rahule. Maski workshop lábi ja kui saame selle nádala raames enda maskiga hásti lábi on mul ka oodata etendust. Eks náis. Ei punnita.

Ma ei salli hommikul vara tőusmist. Ma ei salli ennast.

Ma soidan meditatsiooni laagri ilmselt 10 páevaks, karm asi aga vajab tegemist, sest ma ei tule endaga eriti toime. Mul on mitmeid patoloogilisi káitumisháireid. Isegi suhtlemisprobleemid on ja mure enda armastamisega aga kuidas ma saangi end armastada kui ma selline muna olen. Ma olen melanhoolik, bi polaarne, deprssioonis....vágivaldne meestega, armastav naistega. Alkohol ajab mind valetama. Eriti vein. Isegi kui tihti ei tarbi suudan ma alati mingi tsirkusega hakkama saada.

Ma armastan Teid. Margit ma armastan SIND. Joanna Sind ka ja Reigo ja Marko.
Marko kui sa úkspáev kuulus ja rikas oled siis helista mulle.

Mulle muide meeldib jube palju  inimesi vői on súmpaatsed. Koolimajas Jens on nii positiivne, eile olin on the edge ehk ááremail, avaldama talle armastust. Aga ta pidi rongile jooksma. Siis Eestist meeldib mulle endiselt Kaur, Imre on ka kena ja Siim. Ja muidugi Maarius Párn. Áármiselt armas inimene. Osad kohe kuidagi on jumaliku puudutusega inimesed ja ma kadestan neid kergelt, ma imetlen neid ja tahan olla osa nende elust. Mitte ilmtingimata aga on hea on ennast úmbritseda nii meeldiva seltskonnaga.

Mulle úks kursaőde útles, et ma pole kunstik. Naljakas, et keegi pole aga me őpime visuaalset kunsti ja tegelesime nádal aega maski voolimisega savist. Táhendab, ma ei oska kommenteerida. Táhnedab puii, ei ole kunstik jah. Ma olen auto mehhaanik. Kes veel ei tea. Teine amet on mul jőoulude ajal, olen jőuluvana.

Mu tsőlibaat sai lábi. Núúd láhen uuesti tsőlibaati. Tsőlibaadis on hea olla. Mingi, mina kúll ei viitsi seksida, mul parematki teha aga eks ikka juhtub.

Ma lőpetan núúd igatahes, mul on suur soov inimseks saada ja mul on toetust vaja, sőpradelt ja...muudelt loomadelt.

Kui kelelgi raha ka palju on siis palun saadke, teeks sellise kampaania, et Silly JŐULUKS KOJU. Ma luban, olen armastav ja nurruv.

Lugupidamisega,
teie tervise inspektor

Friday, November 18, 2011

Suss

Varsti hakkavad sussi sisse kommid tulema.

Sunday, November 13, 2011

Kooselu teistega.

http://www.youtube.com/watch?v=2pDjT1UNT3s

Björki jutuajamine Arvo Pärtiga ja ma noustun uhe kommenteeriga.

´´ Two geniuses in the same room.. we're privileged to be flies on the wall''

Saturday, November 12, 2011

Eirik Sandåker min kära, kärlek....kära mig. Lalalaaa

Eirik, kas ma olen Sulle kunagi oelnud, et Sul on tosimeeli koige armsam naeratus, mida iial kellegi suul näinud olen?
Ma ei joua ära oodata millal saan taaskord Oslo, raske on eemal olla Oslost. Anniken, Oskar, Martin...Eirik. Need kes votavad kogu uhiskonda nii nagu ta on. Mul on aegajalt tosiseid raskusi eemal olemisega.

Ja isegi aegajalt veel meenutan ja motlen, halb ja hull oli hea olla.

Eirik ma armastan Sind. Hea oli Sinu haalt kuulda. Hea oli kuulda lauset ´´Me peame kohtuma´´.

Tänan, et opetasid mulle, et oleme koigest inimesed. Tänan kui moistsid kui viskasin Su riided aknast alla. Tänan, et lubasid olla. Tänan, et toid teatri minuni.

Tänan, et laususid mu nime sellisel toonil.

Silly kohtas kedagi.

Mul koolis käib viimasel kursusel uks väga andekas tegelane, väga ilus inimene-  ukskoik kellega ta räägib, vaatab ta silma sellele inimesele nagu oleks ta armunud. Ta on kallis.

Ta on Rootsist pärit lavastaja, filmitegija, muusik, fotograaf ja näitleja.
Ja ma pean ta endale siia ules kirjutama, loodan, et mul tekib tulevikus voimalus temaga veel koostööd teha.

Silly.

Friday, November 11, 2011

Eesti kodu Taanis ja nende jőulupidu.

Ahaaa sain huvitava kirja, kúsiti kas vőiksin Eesti lastele jőuluvana mángida.
Nőustsuin.

Úlidselt on meil hetkel maskid vága tugevalt kásil ja őpime seda kuidas mask sulle karakteri annab ja kuidas maski karakter kokku variseb tuhaks kui sa endale iseloomulikke liigutusi teed. Ja úldse kui piiratud on olla maski taga ja kui raske kui mitte midagi ei náe. Aga samas huvitav katsetus oli, et kui kadsin maski mis oli kurb siis ,náitlesin katsetuseks rőőmsat karakteri ja see sobis, tegelikult on palju vőimalik aga samal ajal ka mitte. Úhesőnaga- maski iseloomu on vőimalik muuta.

Járgmine nádal hakkab maskis workshop, tulevad kúlalsid őpetajad ja tunnid algavad varem. Uuuh.
Mul on niigi raskusi hommikutega, ma olen őő inimene. Isegi harjutamine on őhuti energilisem ja rohkem inspireeritud kui páeval. Páeval olen unine ja tahan magada.

Ma ei teagi.
Ma ei tea mis elamisloast saab.
Ma ei tea midagi.

Margit palun saada mulle villaseid sokke.

Silly.

Wednesday, November 9, 2011

Ma ei saa Taani elamisluba.

Jah nii on lood, eks igauks voib ise járeledada mida see tahendab.

Thursday, November 3, 2011

Ikka kool.

Tána őppejőud útles, et lőunapausi ajal palun minna válja ja korjata lehti. Tehtud, saadud. Seejárel hakkas őppejőud neid lehti úkshaaval langetama. Huivtav, kuidas erineva suuruse ja kujuga lehed langevad. Seejárel muidugi, pidime lehti imimeetima. Vői mis olekski sellele hea sőna?

Káisin taaskord tőőd otsimas ja kandideerisin kohale kus kogemus peaks siis olema turunduses ja arvuti programmides. Kogu seal olemine oli úks komőődia, mul ei olnud antud valdkonnast aimugi, Kaks minutit ennem kúsitluse algust tegin váikese sissejuhtause endale noormehega kes mu kőrval istus. Igatanes sain tőő.

Ahaaa'
Silly Jaanus on núúdsest 3 kursuse tudeng majanduses.
Tere Merly.
Tere Erle.

Wednesday, November 2, 2011

Erinevad tehnikad teatris.

Viimased nádalad on olnud kiired ja pean tunnistama, et koolis úhed pónevamad.

Őppisime mőnda aega várve, kuidas sa oled punane várv  vői kollane vői pruun ja millised on nende várvide iseloomud. Huvitav on see, et igal várvil on iseloom ja isegi kehaline váljendus mis viib uute huvitavate avastusteni. Őppejőul oli loengus kaasas várvispekter ja igaúks pidi valima várvi mida ta fúúsisliselt meile teistele váljendab- úllatav on see, et enamus ajast aravasid kőik őigesti. Mőistsin veel enam kui olulised on várvid aga hoopiski midagi veel olulisemat elu ja mateeria kohta.

Tána tuli őppejoud klassi kahe saia, moosi ja tee pakiga. Palus koigil saia katsuda, nuusutada, seda úhesőnaga igatmoodi tunnetada. Seejárel máárida moos saiale ja kogeda sealt járgmisi elamusi, várve, struktuuri, maitseid, igat detaili selle protseduuri juures.

Seejárel pidime fúúsilsielt váljendama seda.

Siis tuli tee aeg. Kuuma vette pandi tee pakike ja siis pidime jálgima vaikselt mis seal toimuma hakkab. Kui veider aga seal hakkab palju toimuma. Kuidas várvid ja aroomid vaikselt vette libisead, sőna otseses mőttes libisevad, lendlevad, kergelt, mőnusalt, nii loomulikult. Siis lisasime vette sidruni ja koik olukord muutus veel lendlevamaks, sidruni váikesed túkid hakkasid vaikselt keerlema tee klaasis. Ilus.
Seejárel tegime paari tőőna improvisatsiooni. Palju sai nareda sest kaugemalt vaadates tundus tegevus kőige láhemale seksuaalaktile, ma mőtlen, et etegelikult enamus meie fúúsilsied tegevsued koolis on selle sarnased aga see oli neist kőige enam.

Mis ma nendest loengutest őppinud olen on see, et kőigele siin ilmas saab elu sisse puhuda, sest igal asjal on mateeria, várvus, suurus, kiirus- úhesőnaga olemine. Kőik on olemas ja kőike saab panna karakteri.

Mingi piiri vői selguse tekitasin endale ka sellet, et laval on peamine teada seda, et kes sa oled, keda provotseerid ja olla provotseeritud ja vastata ja reageerida sellele.


Ja muide 99% on tehnika, ainult 1% pidi olema isnpiratsioon. Tána őppejőud útles nii.

Ja kallid inimsed elus on vaid úks asi kindel ja see on muutumine.

Teie lugupeetud teatri fanaatik Silly.

Plah.

Wednesday, October 26, 2011

Kunst.

Suvel Itaalias tekkis selline jutu teema nagu kunst, uks neiu toonitas tugevalt kuidas temale meeldib reaalne kunst. Mind hairis see tohutult, mitte seeparast, et ta minuga ei noustunud vaid seeparst, et minu jaoks on kunst midagi palju enamat kui nahtava kopeerimine. See on kujutlusvoime kasutamine, selle tugev olemasolu, lendamine.
Pikemalt teemasse minnes, ma armastan kujutlusvoimet, ehk see ongi tegelik kunsti olemus, elu sisse puhumine, elu andmine millegile. Seeparast meeldib mulle absraktne kunst, moderne, akadeemiline.
Uhesonaga mida rohkem vabadust annab pilt , mida kauemaks jaad vaatma ja otsima ja aru saama mida on pildil kujutatud. Kas siis maalikunstis, naitekunstis, keraamikas, milles iganes. Mitte vaid pildil , vaid igalpool.
Mul on room tunda uhte fotograafi Norras kes siiani ainsana on suutnud mind fotograafia labi pahviks luua, tema pildid on niivord huvitavad, et olen end kordi leidnud, vaatamas, uurimas..seiklemas ja koigele lisaks veel ilu hindamas. Pildil pole miskit loogilist ja samal ajal on koik loogiline. Pildil pole kujusid, samal ajal on see kujudest kuhjuv. Uhesonaga, jatab maad, annab neutraalset samal ajal artistilist olemist.

Aga mida tahan oelda kopeeriva kunsti kohta:''Kui inimene maalib vaid seda mida naeb, siis
oleks kunstnike kuningas fotograaf''



Lugupidamisega
Teie sugisest vasinud Silly.

Sunday, October 23, 2011

Saturday, October 22, 2011

Uus album taaskord ja Göteborg ka.

Björki  Biophilia on absoluustelt hämmastav. Isegi jungle ja d,n,b vöib kuulda...ja uldiselt. Margit, sa pead seda käppima. Musst is a will.

Kulastan hetkel Göteborgi. Nostalgia tuleb peale. Vanad riided ja värvid ja mustrid. Möndasid saan isegi kasutada, avastasin, et mul siin uhed täitsa asjalikud talvesaapad ja kindad, kindaid läheb alati vaja, sest need kipuvad lihtsalt ära kaduma.

Igatahes lähen nuud Olofi stuudiosse end pildistama. Peale seda kui otsustasime mölemad oma teed minna pole minust haid pilte ja selle vea parandame täna ära. Carpe diem my friends, hoidke oma suhted hääd ja avatud!


Silly.

Thursday, October 20, 2011

Pildid monest hetkest.

Paivi, Lupita, Juliaana, Silly ja kaamera taga Mari. Teise kursuse opilastega vaike cookie paus.

Wednesday, October 19, 2011

Teatrikool, minemine endasse, enese avastamine.

Olen siin aru saanud, et siia ellu olen sundinud selleks, et kogeda end lábi teatri. Teater aitab mul endas olevaid asju esile tuua, opetab mulle neid kasutama, jouan koige súgavamte nurkadeni hinges. Probleemid millest mul orna aimugi ei olnud, tulevad esile ja ma saan teada, miks mingid asjad ei toimi mu elus. Olen hakanud eneselt kusima asju...nagu. Kuidas see mojutab teisi kui mina káitun nii nagu Mina káitun? Millest tuleb mu viha? Kuhu seda suunata? Milline seos on lapsepőlvel tánasega? Teatrikool suunab inimesi palju tagasi lapsepőlve, loomulikkusele, orgaanilisele olemisele. Őpetab sind taaskord mángima ja kukkuma ja seda, et kui sa juba kukud, siis kuku mőnuga, just nimelt, lase endal kukkuda. Olen moistud milles seisneb minu enesekehtestamis probleem, miks mind ei kuulata, olen aru saanud, et asi on selles kuidas enda ideid inimestele serveerin. Millist haale tooni kasutan, mu háále toon on káskiv, inimsed ei armasta alluda, eriti veel suletud súndmustele.
Koolis teeme kuulamis harjutusi partneriga, pead 5 minutit vaikima ja kuulama mida utleb sulle su partner selle kohta, mida ta eile koges. Selle lábi olen moisntud kui palju on jaanud mul kuulmata.
Teeme tooni harjutusi kus utleme erinevaid sőnu partneriga vastamisi erineavte haale toonide, emotisoonide ja girmassidega.
Teeme maski, mida armastan, sest saan lubada maskil muuta end kellekski teiseks.
Teeme grupitőőd kus , ohh. Vaja on nii palju, őelda on palju, ideid on palju, lohki tahaks minna ja lúúa tahaks kedagi.
Palun mitte ráákida táis suuga.
Opime neutraalust ja kusime endalet, mis asi on neutraalsus? Kas see on sama kőigile voi erinev? Kas neutraalsus on tunne? Mis ta on?
Olen hakanud armastama neutraalset olemist ja táhele pannud, et neutraalseid inimesi kuulatakse rohkem.


Ma olen eemal olnud kaua, kooliga ja endaga on tegemist. Praegu avastan enda kohta nii palju ja tegelikult tahaks seda koigiga jagada. Teie koigiga.,

Neil páevil motlen palju Marius Párnale. Ma ei tea miks aga kujutan meid ette kusagil Tatru kohvikus rohelist teed joomas ja jutusatmas jagamisest.

Voimalik ,et parim viis sélle jagamiseks on naha mind laval kui ma sinna kunagi peaks sattuma.

Motlen nuud, et kuidas ma enne sain ilma selleta elada? Ilmselt ei saanudki, seepárast olin nii őnnetu.
Otsisin midagi teistelt, nuud pole teisi enam vaja.

Armastusega
Silly.

David jálle háirib mind.

Sunday, October 9, 2011

Kőik mis on minu lemmik.

Mőtlesin teha nimekirja asjadest, mis on minu elus asendamatud. Asjad ei ole, táhtsuse járjekorras....táiesti kaootiliselt.

1) Muusika
2)Meri
3)Teater
4) Juurviljad, puuviljad
5) Úrdid, on váike unistus omada kunagi enda váikest úrdiaeda.
6) Puhtad linad, magaks iga őő vist núúd vahetatud linade vahel. Kui tohib nii őelda.
7) Improvisatsiooni tunnid teatrikoolis
8) Roheline tee
9) Őkoloogiline, mitte vaid asjad mida tarbida saab vaid kogu mőtlemis perspektiiv,
10) Raamatud, eriti klassikalised suurteosed ja siis kőiksugused budistlikud...
11) Jooga
12) Tekstiili kunst, ilusad riided, várvid, materjalid..eneseváljendus tekstiiliga.
13) Fotograafia, kuigi alles őpin oma kaamerat tundma, vennale veel járgi ei tee. Uuuh.
14) Modern tants, kuigi ballett tekitab ka judinaid. Ehk siis armu omasid.
15) Sőbrad, mőned on neist lausa perekond..ei saa ..Anniken Tere. ja Hertta ja Joanna ja Reigo...ja Kairi ja Marta ja ajajajajajajajajajaa, saate kúll aru. Palju armastust.
16)Koerad, eriti labradorid...kuangi tahan úhte kellega pigem őhtuti jooksmas káia, ma ei ole eriti hommiku inimene.
17) Mesi
18) Igsugsued őlid mis on nii seestpidiselt kui ka válispidiselt head ja kasulikud. Eriti oliivi, avokaado,...ja mm kakaovői. Uuhh,
19)Punane huulepulk ja roheline kúúnelakk.
20) Ole Brekke, mu kooli direktor.
21) Taimetoitlus, kokandus rikastuab sellega meeletult...
22) Katusekorterid
23) Maatalud
24) Saund, igasugused, váikesed ja suured, segasaunad ja peresaunad ja őlisaunad, kőik meeldib. Christiana oma ka.
25) Súgise lőhn.
26) Stella
27) Minu teatrikooli esimene kursus, kuigi aegajalt  ja alati mitte. Eriti kui Imre kellega koos elame, ei pane wc ust kinni kui majandab seal vői kuiu ta peeretab őőd ja páevad ja muud loomad vői kui David edastab , mingeid plaane tundide kohta keset lőunat kui lihtsalt tahaks súúa. Igatahes nimiekiri on pikk aga enamasti inspireerivad mind tohutult.
28) Ujumine
29) Rattaga sőitmine, ma ei kujuta elu teistmoodi peale Copenhagenit kus kőik ratastega sőidavad  enam ettegi.
30) Avatud seksuaalsus, mitte enda liigitamine sinna vői tánna, vabameelsus armuda inimesesse, kas siis vastassoosse voi samasse..vahet pole. Armastus on armastus, laske vabaks piiratud mőtlemine.  I heard this is so 90s.
31) Kaua magamine
32) Kallistamine ja muu selline fúúsiline kudrutamine..kas siis enda vői kellegi teisega, koolis juhtub seda palju.
33) Viljandi Folk, muusika  on muidugi vahva , suur austaja aga kui ráákida selle festivali kontekstist siis pőhiliselt seepárast, et saab aega korra aastas veeta inimestega kellega muidu ei veeda. Ja peale jőule on see teine pőhjus miks Eestit kúlastada.í

34) Marko, pidin Sind eraldi mainima. Súda muutub soojaks kui mőtlen meie pikale sőprussuhtele mis on ajaga vaid kasvanud.
34) Oslo
35) Vahutavad lained
36) Pőletav páike
37) Tomatid, úkspáev kasvatan omi..juhuuuu.
38) Torupill, djembe, bongo...aashh isegi klaver, tegelt nad kőik.
39) Lóuna Usa... counrty, veelkord siiski muusika.
40) Enda hellitamine igasuguste protseruuridega.
41) Naer aga kellele ei meeldiks. Aga mulle selline vali, kővasti.
42) Eesti vanakooli filmid, ei tea miks aga alati ajavad naerma. Igavik. Tshshshssshh.
43)Kui ráákida arvutitest siis rohkem Apple kui Windows. Igataaahes.Lalalalaa.
44) Olen tánulik filosoofiale kui teadusele. Mitmete kúsimuste ees.
45) Taimeteed
46) Himaalaja sool.
47) Úrtekrám, őkoloogiliste toodete tootja, lemmik.
48)Ma vist muutun igavaks, sest kell on 2 őősel ja homme vara kooli ja mulle TEGELT VAGA MEELDIKS KUI MUL OLEKS OMA PESUMASIN JA MA EI PEAKS KOGAUEG TEISTE OMA LAENAMA JA TŐŐ OLEKS KA TORE LEIDA AGA MA ENAM ERITI EI OTSI KAAA JA ÚLDSE MA LÁHEN ÁRA MAGAMA.

LUGUPIDAMISEGA
TEIE
GÚNEKOLOOG.

Sunday, October 2, 2011

Ask ja mina, minu uus lemmik:)

Eirik Sandaker...Sandefjord...s.s.s.

Näen Sind viimasel ajal unes. Kuigi juba enam ammu ei tea Sinust midagi. Keegi ei tea. Oled ilus inimene, ilusamaid keda ma tean, Sinuga on nii palju jagada, kõigil meil on Sinult õppida. Empaatiat, tänu Sinule sai selle sõna tegelik tähendus mulle selgeks, mis kahjuks meist enamusest ise eneselegi teadmata mööda jookseb. Empaatia mis võib olla Sinu kahjuks ja teise kasuks- kuid siiski, sa mõistad. Mõistad viha, mõistad rõõmu, mõistad inimest. Ja mõistad, et tõeline sõber, on Sinu kõrval ja ulatab Sulle Su vaenlase, Sinu enda soovil, sest oled siin otsimas oma kogemust...Ma laenan ära Sulle oma viimased 10 krooni, sest Sul on seda rohkem vaja kui mul, ma jagan Sinuga oma kodu, oma voodit ja linu..annan ära oma teki kui Sul on külm. See on Eirik. Ja kui tahad midagi hullumeelset teha võid alati arvestada ,et ta viib Sind Oslo katustele rändama..endal kaval naeratus suul. Ta armastab kõiki ja kannatab, sest jääb alati üksinda. Isegi kui teda ümbritsevad kõik teised. Näen Sind elust aina enam ja enam eemaldumas. Sinu öeldud laused on mu päevikusse üles kirjutatud, need õpetasid mulle mind ennast.
Mäletan viimast korda kui kohtsuime, vara kevadel, olime mere ääres. Sina, mina, Anniken ja Oskar. Sa läksid ujuma, jooksid ringi nagu väike laps ja siis jooksime koos. Ja Sa vaatasid mulle otsa ja ütlesid, et ta jätab meid lahtiseks, sest ükskord kohtume uuesti, Sinu minek oli siiski ootamatu, arvasin,et tuled tagasi.
Ma tean, et nüüdseks oled vare ja kardan, kohutavalt kardan- kaua saab kesta nii sügav joomahullus? Kaua saab keegi väriseda ja end lõhkuda, nutta? Kui kaua?
Ma tunnen Sinuga sidet, vaimset. Ma armastan Sind kui ligimest, kui venda, õde..ema või isa.

Kõike parimat Sulle Eirik Sandaker.
Armastusega
Silly J.

Wednesday, September 28, 2011

Eddie Vedder '' Ukulele''

Kuulasin ja järjekordselt armusin ühte teema sooloalbumisse. Kaasa lööb teisigi lemmikuid. Muusika ükisnda olemiseks..või siis kaaslase ja veiniga. Järele mõtlemiseks...järgi mõtlemiseks. Või siis hoopiski tundmiseks.


Link:

http://www.youtube.com/watch?v=AiPJz1IWsLk&feature=related

Sunday, September 25, 2011

Chistiana sünnipäev, kursakaaslased ja kohalik folk...ja haigla, nagu ikka minuga.

Taani hipilinn Christiana sai 40 aastaseks. Pidustused on suured, saunad folkmuusikud ja kanepimüüjad. Otsustasime kogu kursusega sünnipäevast aktiivselt osa võtta. Väga ilus. Tantsisin rahvatanstu torupilli tänava muusikute järgi, moodustasime suure ringi. Muusika oli lihtsalt vaimustav. Pillimehed olid pärit Itaaliast ja omasid nende rahvusele mõnusat temparimenti, lõpuks lisandus torupillidele keegi neiu djembe trummiga. Päris huvitav. Mina tantsisin ühe muusika suures hoos rahvatantsu kuni kukkusin ja kõndida enam ei saanud. Viidi haigla, kursuse kaaslased tulid kaasa ja veetsid minuga öö haiglas. Jalaluud õnneks ei murdnud aga paistes on, sinine ja valutab. Kõndida ei saa ja ei kujuta ettegi millal tundidest osa saan jälle vötta.

Igatahes sünnipäev oli tore ja pai.

Wednesday, September 21, 2011

Mõned meenutused Itaaliast.

Ma ei ole jõudnud veel kirjutada, muljetada...oma reisist. Ilmselt parima ülevaate annavad fotod, sisemaailma sündmused jätan endale, käisin seal kasvamas...läksin Milanost- Toscanani..Pisa torn ja muud helinad. Reisi mõte oli tegelikult ranna liival vedeleda... Siin  kohal tahan südamest tänada oma türklasest sõpra Evrenit, kes tutvustas mulle Itaalia elu sügavikke ja viis mind tasuta kooli sööklasse sööma. Samuti eestlasest Triinut, tänu kellele sain lõpuks päikest....jA Nellot, et ta tõestas, et Itaalia mehed ei tahagi vaid ühte asja vaid hoopiski kahte. Armastust ka:)