Wednesday, September 28, 2011

Eddie Vedder '' Ukulele''

Kuulasin ja järjekordselt armusin ühte teema sooloalbumisse. Kaasa lööb teisigi lemmikuid. Muusika ükisnda olemiseks..või siis kaaslase ja veiniga. Järele mõtlemiseks...järgi mõtlemiseks. Või siis hoopiski tundmiseks.


Link:

http://www.youtube.com/watch?v=AiPJz1IWsLk&feature=related

Sunday, September 25, 2011

Chistiana sünnipäev, kursakaaslased ja kohalik folk...ja haigla, nagu ikka minuga.

Taani hipilinn Christiana sai 40 aastaseks. Pidustused on suured, saunad folkmuusikud ja kanepimüüjad. Otsustasime kogu kursusega sünnipäevast aktiivselt osa võtta. Väga ilus. Tantsisin rahvatanstu torupilli tänava muusikute järgi, moodustasime suure ringi. Muusika oli lihtsalt vaimustav. Pillimehed olid pärit Itaaliast ja omasid nende rahvusele mõnusat temparimenti, lõpuks lisandus torupillidele keegi neiu djembe trummiga. Päris huvitav. Mina tantsisin ühe muusika suures hoos rahvatantsu kuni kukkusin ja kõndida enam ei saanud. Viidi haigla, kursuse kaaslased tulid kaasa ja veetsid minuga öö haiglas. Jalaluud õnneks ei murdnud aga paistes on, sinine ja valutab. Kõndida ei saa ja ei kujuta ettegi millal tundidest osa saan jälle vötta.

Igatahes sünnipäev oli tore ja pai.

Wednesday, September 21, 2011

Mõned meenutused Itaaliast.

Ma ei ole jõudnud veel kirjutada, muljetada...oma reisist. Ilmselt parima ülevaate annavad fotod, sisemaailma sündmused jätan endale, käisin seal kasvamas...läksin Milanost- Toscanani..Pisa torn ja muud helinad. Reisi mõte oli tegelikult ranna liival vedeleda... Siin  kohal tahan südamest tänada oma türklasest sõpra Evrenit, kes tutvustas mulle Itaalia elu sügavikke ja viis mind tasuta kooli sööklasse sööma. Samuti eestlasest Triinut, tänu kellele sain lõpuks päikest....jA Nellot, et ta tõestas, et Itaalia mehed ei tahagi vaid ühte asja vaid hoopiski kahte. Armastust ka:)

Status Quo ehk elu iroonia.

Nepaalis esineb laiaulatuslikult kastisüsteem. Nepaal on üks vaesemaid riike Maailmas ja paraku on 50% inimestest kirjaoskamatud.
Kastid jagunevad siis sedasi:

  1. Brahamanid,(kõrgeimad) Preestrid ja õpetlased
  2. Kshatriyad, (järgmised) Aadlikud ja sõdurid
  3. Vaisyad, (järgmised) põllutöölised ja kaupmehed
  4. Sudrad, (madalaim) orjad ja teenijad


    1) Brahmaanid, preestrid moodustavad religioosse ja ühiskondliku ülemklassi, kelle ülesandeks on tõlgendada pühasid raamatuid ning sooritada templis ja kodus pühi rituaale. Eesõigustele vastukaaluks nõutakse neilt laitmatut moraali ja usuliste käskude ranget täitmist.


    Minu tutvusringkonnas Taanis on üks noormees pärit Nepaalist, ta kuulub kõrgemaisse kasti ja on gay.

    Ma armastan elu irooniat. Miski pole nii nagu peaks või näib...

    See on minu STATUS QUO.

Sunday, September 18, 2011

Island ja siis teemal: usk, uskumine...Jumal?

Selline salapärane soov on tekkinud sinna mõneks ajaks minna. Kas siis reisile, peatuma või üldse elama?
Eenne ei tea kui pole proovinud ja unistada on ilus. Kisub jäämaale, kisub ja kisub ja KISUB!

Teema religioon on saanud aktuaalseks või pigem olen selle ise elavaks teinud
. Tegelikult ei mõtleks sellepeale üldse kui ei puutuks kokku inimestega kes lausa nutma hakkavad või nimetavad sind eksinud hingeks kui ütled, et oled ateist. Teine märkus seisneb selles, et sulle öeldakse, et ära muretese Jumal armastab sind ikkagi, isegi kui Sina , temasse ei usu. Mulle tunduvad kõik ''usklikud'' piiratud, ettekirjutatud, nad ei vaevugi ise süvenema sellesse mida nad ise võiks uskuda vaid usuvad juba seda,  mida keegi on kusagil üles kirjutanud ja siis topivad seda igasse konteksti. Raske on neile kõneleda oma murest kui see muutub jutukäigus must-valgeks...peab mitu korda ütlema, et see ei ole teema hetkel aga nad ei võta sind kuuldagi, süsteem on neisse nii tugevalt imbund, et oskus ise mõelda täitsa ära kadunud. Kuidagi lihtne, ilmselt paljudele meeldib lihtsus, sest piiblis on  kõigele vastused olemas. Hea ja lihtne on elada kui vastus kõigele on juba olemas, valmis, enne sinu sündi. Ma ei tea, milles seisneb siis elu mõte? Kui kõik on juba teada? Kas on nii õudne Maailm reaalsusega? Kas surma on nii raske taluda kui pole elu peale surma? Kas armastada on võimatu ilma abieluta? Kas elu raskusi on nii palju raskem taluda ilma palveteta? Pöördumisteta? Kas ÜKSI OLEMINE, on nii talumatu, et peame uskuma kõike, mida piibel lausub? Või mingi muu püha raamatut. Kas on nii raske? Nii raske? Ma ei mõista miks ei taheta lahti lasta piiratud perspektiiv.
Kujutlege maailma..ilma selleta. Milline ta siis oleks?
Me vajame tuge, kahju kui me ei leia seda endast või siis armsamatest meie ümber. Koguaeg on mingid Jumalad, ükskõik millised siis....Usk on Sinu tõeline jõud.
James Brown on laulnud, et see on meeste Maailm. Oli. Ja on veel? On muutumas? Kunagi oli, kust tuli siis religioon? Naistelt? Kuidas saab olla usutav või isegi kaalutlev Jumal, keda on loonud vaid üks pool meie polaarsustest. Ma ei mõista. Ehk kuangi. Kõik mõtted on sassis.
Jumal õnnistagu kõiki.

Saturday, September 17, 2011

Koolimaja ja ühised õhtud Davidiga...


Hetkel istun koolimajas, oleme kahekesi. Mina ja David. Tal on Norah Jones peal, mina joon teed, vaatan välja, sajab..sügis on käes. Eile käisin Christianas, osta marjuaanat, legaalselt- vali värvus, suurus, hind, tugevus, kõike saab. Muusikat saab, vabadust saab. Christianas on aeg seisma  jäänud, hipid tulid ja enam ära ei läinudki. Christiana tõestab, et meis kõigis on olemas väike lillelaps, see väike keegi, kes leotab oma varbaid merevees ja unistab enda eemale, pärg peas ja heinakõrred juustes.
Koolis on muutunud aina põnevamaks ja ...olen õppinud märkama, mitte ainult sündmusi ja kuidas inimsed miskit teevad vaid ka kõiki teisi enda ümber. Grupitöö, me oleme indiviidid aga me ei peaks sellega liialdama. Oleme koos. Me ei ole üksinda. Kõigel on tagajärg. Minu kursusel on viimane kui üks kodanik, pärit erinevast riigist mis annab sellist uskumatut tooni meie grupitöödele- paneb tõesti proovile meie kõigi piirid, kannatused..rõõmud ja mured. Ja tänan neid kõiki- mulle ütlemas. Silly, sa ei kuula teisi. Ja inspiratsiooni eest.  JA veel ,olen tänulik sellele mahlasele õunale, et teda prageu süüa saan ja sedasi nautida!

Loodan, et leian töö.
Soovin leida töö.
Lasen energia õhku
lendu
vaikselt
minema,
et TA saaks vaikselt minna
ja
minu soovid täita.


Mul on kogaueg nälg, Davdidil ka. Kordamööda sööme, koguaeg ainult sööme. Talv? Riided ei mahu selga enam? Ennem sõin Tai punast karrit köögiviljadega, hetkel õuna ja nüüd ründavad mõtted uutele vallutustele.
Mis mis, kes kes.

MA ARMASTAN SIND.


Olen selgemaks saanud, et mismoodi tulevikus elada tahaks. Olen hakanud unistama oma katusekorterist, väikesest, minimaalselt. Armastan kõike minimaalset, tarbime aga vähem. Palju vähem. Aga värvilist, et oleks palju värve..mustreid, et seintes oleks elu, et nad kõneleks minuga. Ja köögis peaks olema väike aken, kus saaksin kasvatada aknalaual erinevaid ürte, kindlasti basiilikut, korianderit, oregaanot...isegi ehk chillit.
Ma ei tea veel kus riigis see olema peaks, ehk siin Taanis? Või siis Norras?
Olen aru saanud, et Eestist olen ma ära kolinud, alles nüüd. Olen alati arvanud, et olen ajutiselt eemal. Kuigi pean tunnistama, kunagi ...väga kunagi, tahaks Eesti, metsa. Jah!

Ilusat õhtut. Kalld kaasmaalased..inimsed..maailma kodanikud.

Silly Jaanus? Mida nime. Ahaaa, seepärast armastangi seda.
Ja tervitused kõikidele homofoobikutele ja amööbidele.

Sunday, September 4, 2011

Taimetoitluse erinevad vormid ja milline neist on minule.

Mida taimetoitlased söövad?
•    Täistaimetoitlased ehk veganid: ainult taimset toitu ilma mee ja seenteta
•    Ovovegetaarlased: taimset toitu + muna
•    Laktovegetaarlased: taimset toitu + piimatooteid
•    Ovo-laktovegetaarlased: eelmised kaks kokku
•    Peskovegetaarlased: taimset toitu + kalatooteid
•    Pollovegetaarlased: taimset toitu + linnuliha
•    Semivegetaarlased: väldivad vaid punast liha
•    Fruitariaanlased: üksnes tooreid marju ja puuvilju, seemneid ning teisi taimeosasid, mida saab koristada taime vigastamata; teisi juur- ja teravilju nad ei tarbi
•    Toortaimetoitlased: ainult kuumtöötlemata puu- ja köögivilju, seemneid, pähkleid


Naudin taimseid toite, nende maitseid ja rikkust. Kuid valiku olen siiski teinud peskovegetaaride kasuks.

Carpe Diem!
Mul hammas valutab.

Saturday, September 3, 2011

Taani teatrikool.

Ma ei teadnud, ma ei ole varem märkanud milline ilus-armas linn on Copenhagen. Ökoloogiline linn. Alustades massiivsest jalgratta kultuurist kuni lõpetades siis kõige lihtsama- tõeline öko toidu buum ja mis on huvitav, soodsa hinnaga. Õlle saab ka 5 krooniga poest kätte, kas pole mitte vahva?
Koolis on tore, kursus on tore, kõik on hea.
Kõik on väga toetavad ja toetavad.

Ma ei ole lesbi ega biseksuaalne aga see ei täheda, et mulle naised ei meeldiks ja, et ma neid ei armasta. Aga hetero ma ka ei ole, ma pole kastis, ma pole keegi...ei kuulu kuhugi. Naistel on pehmed huuled. Aga vabal ajal liigun rohkem ringi meestega, mehed on lihtsamad, vabamad....ja kui ma saaks, siis Björki võtaks küll naiseks, silmade pärast..





,