Wednesday, October 26, 2011

Kunst.

Suvel Itaalias tekkis selline jutu teema nagu kunst, uks neiu toonitas tugevalt kuidas temale meeldib reaalne kunst. Mind hairis see tohutult, mitte seeparast, et ta minuga ei noustunud vaid seeparst, et minu jaoks on kunst midagi palju enamat kui nahtava kopeerimine. See on kujutlusvoime kasutamine, selle tugev olemasolu, lendamine.
Pikemalt teemasse minnes, ma armastan kujutlusvoimet, ehk see ongi tegelik kunsti olemus, elu sisse puhumine, elu andmine millegile. Seeparast meeldib mulle absraktne kunst, moderne, akadeemiline.
Uhesonaga mida rohkem vabadust annab pilt , mida kauemaks jaad vaatma ja otsima ja aru saama mida on pildil kujutatud. Kas siis maalikunstis, naitekunstis, keraamikas, milles iganes. Mitte vaid pildil , vaid igalpool.
Mul on room tunda uhte fotograafi Norras kes siiani ainsana on suutnud mind fotograafia labi pahviks luua, tema pildid on niivord huvitavad, et olen end kordi leidnud, vaatamas, uurimas..seiklemas ja koigele lisaks veel ilu hindamas. Pildil pole miskit loogilist ja samal ajal on koik loogiline. Pildil pole kujusid, samal ajal on see kujudest kuhjuv. Uhesonaga, jatab maad, annab neutraalset samal ajal artistilist olemist.

Aga mida tahan oelda kopeeriva kunsti kohta:''Kui inimene maalib vaid seda mida naeb, siis
oleks kunstnike kuningas fotograaf''



Lugupidamisega
Teie sugisest vasinud Silly.

Sunday, October 23, 2011

Saturday, October 22, 2011

Uus album taaskord ja Göteborg ka.

Björki  Biophilia on absoluustelt hämmastav. Isegi jungle ja d,n,b vöib kuulda...ja uldiselt. Margit, sa pead seda käppima. Musst is a will.

Kulastan hetkel Göteborgi. Nostalgia tuleb peale. Vanad riided ja värvid ja mustrid. Möndasid saan isegi kasutada, avastasin, et mul siin uhed täitsa asjalikud talvesaapad ja kindad, kindaid läheb alati vaja, sest need kipuvad lihtsalt ära kaduma.

Igatahes lähen nuud Olofi stuudiosse end pildistama. Peale seda kui otsustasime mölemad oma teed minna pole minust haid pilte ja selle vea parandame täna ära. Carpe diem my friends, hoidke oma suhted hääd ja avatud!


Silly.

Thursday, October 20, 2011

Pildid monest hetkest.

Paivi, Lupita, Juliaana, Silly ja kaamera taga Mari. Teise kursuse opilastega vaike cookie paus.

Wednesday, October 19, 2011

Teatrikool, minemine endasse, enese avastamine.

Olen siin aru saanud, et siia ellu olen sundinud selleks, et kogeda end lábi teatri. Teater aitab mul endas olevaid asju esile tuua, opetab mulle neid kasutama, jouan koige súgavamte nurkadeni hinges. Probleemid millest mul orna aimugi ei olnud, tulevad esile ja ma saan teada, miks mingid asjad ei toimi mu elus. Olen hakanud eneselt kusima asju...nagu. Kuidas see mojutab teisi kui mina káitun nii nagu Mina káitun? Millest tuleb mu viha? Kuhu seda suunata? Milline seos on lapsepőlvel tánasega? Teatrikool suunab inimesi palju tagasi lapsepőlve, loomulikkusele, orgaanilisele olemisele. Őpetab sind taaskord mángima ja kukkuma ja seda, et kui sa juba kukud, siis kuku mőnuga, just nimelt, lase endal kukkuda. Olen moistud milles seisneb minu enesekehtestamis probleem, miks mind ei kuulata, olen aru saanud, et asi on selles kuidas enda ideid inimestele serveerin. Millist haale tooni kasutan, mu háále toon on káskiv, inimsed ei armasta alluda, eriti veel suletud súndmustele.
Koolis teeme kuulamis harjutusi partneriga, pead 5 minutit vaikima ja kuulama mida utleb sulle su partner selle kohta, mida ta eile koges. Selle lábi olen moisntud kui palju on jaanud mul kuulmata.
Teeme tooni harjutusi kus utleme erinevaid sőnu partneriga vastamisi erineavte haale toonide, emotisoonide ja girmassidega.
Teeme maski, mida armastan, sest saan lubada maskil muuta end kellekski teiseks.
Teeme grupitőőd kus , ohh. Vaja on nii palju, őelda on palju, ideid on palju, lohki tahaks minna ja lúúa tahaks kedagi.
Palun mitte ráákida táis suuga.
Opime neutraalust ja kusime endalet, mis asi on neutraalsus? Kas see on sama kőigile voi erinev? Kas neutraalsus on tunne? Mis ta on?
Olen hakanud armastama neutraalset olemist ja táhele pannud, et neutraalseid inimesi kuulatakse rohkem.


Ma olen eemal olnud kaua, kooliga ja endaga on tegemist. Praegu avastan enda kohta nii palju ja tegelikult tahaks seda koigiga jagada. Teie koigiga.,

Neil páevil motlen palju Marius Párnale. Ma ei tea miks aga kujutan meid ette kusagil Tatru kohvikus rohelist teed joomas ja jutusatmas jagamisest.

Voimalik ,et parim viis sélle jagamiseks on naha mind laval kui ma sinna kunagi peaks sattuma.

Motlen nuud, et kuidas ma enne sain ilma selleta elada? Ilmselt ei saanudki, seepárast olin nii őnnetu.
Otsisin midagi teistelt, nuud pole teisi enam vaja.

Armastusega
Silly.

David jálle háirib mind.

Sunday, October 9, 2011

Kőik mis on minu lemmik.

Mőtlesin teha nimekirja asjadest, mis on minu elus asendamatud. Asjad ei ole, táhtsuse járjekorras....táiesti kaootiliselt.

1) Muusika
2)Meri
3)Teater
4) Juurviljad, puuviljad
5) Úrdid, on váike unistus omada kunagi enda váikest úrdiaeda.
6) Puhtad linad, magaks iga őő vist núúd vahetatud linade vahel. Kui tohib nii őelda.
7) Improvisatsiooni tunnid teatrikoolis
8) Roheline tee
9) Őkoloogiline, mitte vaid asjad mida tarbida saab vaid kogu mőtlemis perspektiiv,
10) Raamatud, eriti klassikalised suurteosed ja siis kőiksugused budistlikud...
11) Jooga
12) Tekstiili kunst, ilusad riided, várvid, materjalid..eneseváljendus tekstiiliga.
13) Fotograafia, kuigi alles őpin oma kaamerat tundma, vennale veel járgi ei tee. Uuuh.
14) Modern tants, kuigi ballett tekitab ka judinaid. Ehk siis armu omasid.
15) Sőbrad, mőned on neist lausa perekond..ei saa ..Anniken Tere. ja Hertta ja Joanna ja Reigo...ja Kairi ja Marta ja ajajajajajajajajajaa, saate kúll aru. Palju armastust.
16)Koerad, eriti labradorid...kuangi tahan úhte kellega pigem őhtuti jooksmas káia, ma ei ole eriti hommiku inimene.
17) Mesi
18) Igsugsued őlid mis on nii seestpidiselt kui ka válispidiselt head ja kasulikud. Eriti oliivi, avokaado,...ja mm kakaovői. Uuhh,
19)Punane huulepulk ja roheline kúúnelakk.
20) Ole Brekke, mu kooli direktor.
21) Taimetoitlus, kokandus rikastuab sellega meeletult...
22) Katusekorterid
23) Maatalud
24) Saund, igasugused, váikesed ja suured, segasaunad ja peresaunad ja őlisaunad, kőik meeldib. Christiana oma ka.
25) Súgise lőhn.
26) Stella
27) Minu teatrikooli esimene kursus, kuigi aegajalt  ja alati mitte. Eriti kui Imre kellega koos elame, ei pane wc ust kinni kui majandab seal vői kuiu ta peeretab őőd ja páevad ja muud loomad vői kui David edastab , mingeid plaane tundide kohta keset lőunat kui lihtsalt tahaks súúa. Igatahes nimiekiri on pikk aga enamasti inspireerivad mind tohutult.
28) Ujumine
29) Rattaga sőitmine, ma ei kujuta elu teistmoodi peale Copenhagenit kus kőik ratastega sőidavad  enam ettegi.
30) Avatud seksuaalsus, mitte enda liigitamine sinna vői tánna, vabameelsus armuda inimesesse, kas siis vastassoosse voi samasse..vahet pole. Armastus on armastus, laske vabaks piiratud mőtlemine.  I heard this is so 90s.
31) Kaua magamine
32) Kallistamine ja muu selline fúúsiline kudrutamine..kas siis enda vői kellegi teisega, koolis juhtub seda palju.
33) Viljandi Folk, muusika  on muidugi vahva , suur austaja aga kui ráákida selle festivali kontekstist siis pőhiliselt seepárast, et saab aega korra aastas veeta inimestega kellega muidu ei veeda. Ja peale jőule on see teine pőhjus miks Eestit kúlastada.í

34) Marko, pidin Sind eraldi mainima. Súda muutub soojaks kui mőtlen meie pikale sőprussuhtele mis on ajaga vaid kasvanud.
34) Oslo
35) Vahutavad lained
36) Pőletav páike
37) Tomatid, úkspáev kasvatan omi..juhuuuu.
38) Torupill, djembe, bongo...aashh isegi klaver, tegelt nad kőik.
39) Lóuna Usa... counrty, veelkord siiski muusika.
40) Enda hellitamine igasuguste protseruuridega.
41) Naer aga kellele ei meeldiks. Aga mulle selline vali, kővasti.
42) Eesti vanakooli filmid, ei tea miks aga alati ajavad naerma. Igavik. Tshshshssshh.
43)Kui ráákida arvutitest siis rohkem Apple kui Windows. Igataaahes.Lalalalaa.
44) Olen tánulik filosoofiale kui teadusele. Mitmete kúsimuste ees.
45) Taimeteed
46) Himaalaja sool.
47) Úrtekrám, őkoloogiliste toodete tootja, lemmik.
48)Ma vist muutun igavaks, sest kell on 2 őősel ja homme vara kooli ja mulle TEGELT VAGA MEELDIKS KUI MUL OLEKS OMA PESUMASIN JA MA EI PEAKS KOGAUEG TEISTE OMA LAENAMA JA TŐŐ OLEKS KA TORE LEIDA AGA MA ENAM ERITI EI OTSI KAAA JA ÚLDSE MA LÁHEN ÁRA MAGAMA.

LUGUPIDAMISEGA
TEIE
GÚNEKOLOOG.

Sunday, October 2, 2011

Ask ja mina, minu uus lemmik:)

Eirik Sandaker...Sandefjord...s.s.s.

Näen Sind viimasel ajal unes. Kuigi juba enam ammu ei tea Sinust midagi. Keegi ei tea. Oled ilus inimene, ilusamaid keda ma tean, Sinuga on nii palju jagada, kõigil meil on Sinult õppida. Empaatiat, tänu Sinule sai selle sõna tegelik tähendus mulle selgeks, mis kahjuks meist enamusest ise eneselegi teadmata mööda jookseb. Empaatia mis võib olla Sinu kahjuks ja teise kasuks- kuid siiski, sa mõistad. Mõistad viha, mõistad rõõmu, mõistad inimest. Ja mõistad, et tõeline sõber, on Sinu kõrval ja ulatab Sulle Su vaenlase, Sinu enda soovil, sest oled siin otsimas oma kogemust...Ma laenan ära Sulle oma viimased 10 krooni, sest Sul on seda rohkem vaja kui mul, ma jagan Sinuga oma kodu, oma voodit ja linu..annan ära oma teki kui Sul on külm. See on Eirik. Ja kui tahad midagi hullumeelset teha võid alati arvestada ,et ta viib Sind Oslo katustele rändama..endal kaval naeratus suul. Ta armastab kõiki ja kannatab, sest jääb alati üksinda. Isegi kui teda ümbritsevad kõik teised. Näen Sind elust aina enam ja enam eemaldumas. Sinu öeldud laused on mu päevikusse üles kirjutatud, need õpetasid mulle mind ennast.
Mäletan viimast korda kui kohtsuime, vara kevadel, olime mere ääres. Sina, mina, Anniken ja Oskar. Sa läksid ujuma, jooksid ringi nagu väike laps ja siis jooksime koos. Ja Sa vaatasid mulle otsa ja ütlesid, et ta jätab meid lahtiseks, sest ükskord kohtume uuesti, Sinu minek oli siiski ootamatu, arvasin,et tuled tagasi.
Ma tean, et nüüdseks oled vare ja kardan, kohutavalt kardan- kaua saab kesta nii sügav joomahullus? Kaua saab keegi väriseda ja end lõhkuda, nutta? Kui kaua?
Ma tunnen Sinuga sidet, vaimset. Ma armastan Sind kui ligimest, kui venda, õde..ema või isa.

Kõike parimat Sulle Eirik Sandaker.
Armastusega
Silly J.