Tanasest kuupaveast on Silly akadeemilisel. Ma ei tea kui kauaks, ulehomme soidan Oslo. Ehk onn nakkab jargmine aasta. Jumal teab, sest mina ei tea.
S.
'' According to your standards- I might not live right- but your standards, are not mine, they don' t belong to me or to my life and everyone else but God judging me- should be ashamed of their selves. I am sorry but I just can not deny who I am, I am giving my best- by loving you; By loving life'' -Silly Jaanus
Monday, November 28, 2011
Sunday, November 27, 2011
Tuesday, November 22, 2011
Armastus kursakaaslaste vastu.
Ma armastan oma kursakaaslasi, oleme úks suur perekond kes teeb kőike koos, kust saab nii palju tuge ja hoolivust ja armastust, et ei jaksa sőnadesse panna. Me teeme teatrit koos, súúa koos, pidu koos, sauna koos , kőike.
Silly on őnnelik, tánan teid, et mind naerma ajate, mind kallistate ja hoiate.
Silly on őnnelik, tánan teid, et mind naerma ajate, mind kallistate ja hoiate.
Monday, November 21, 2011
Núúd vihastan- KUULAKE.
Ma olen nii vásinud neist kárssninadest rassislikest taanlastest, kes panevad mind tundma nagu ma oleks Aafrikast párit. Sest ma ei leia siin riigis tőőd, sest ma pole taanlane vői mul pole mingit muud őnne. Lihtsalt. Ja kuna ma olen eestlane siis mul pole mingit Nepaali voi Hispaania getot kus ma nőudepesijana tőőtada saaks, kahjuks Eesti kőők ei saanud iial kuulsaks.
Mina enam ei tea mida teha, seebi jaoks ka raha pole. Pesumasinat on kellelgi? Noh mul pole ja kui ma Eesti tulen ja haisen siis játke oma teada. Mingisugune váárikuse peaks ikka kaasmaalase suhtes sáilitma. Elan siin armastsuest sőna otseses mőttes, oma kursakaaslaste armastusest. Ja teate kúll pool ajast ma pole isegi mitte tore. Nii ,et mingu kőik seenele vői marjale...mul ikka tősiselt nii vásimus. Jőuluks koju tulla palusin Annikenilt, et ta siia tuleks, et me siis koos Oslo saaks hááletada. Nii vaene, et ei kannata enam kriitikat.
Úkspáev láksime Davidiga kaklema Cola pudeli úle- 3 krooni ikkagi suur raha. Nádala aja sőőgi raha siin koolimajas. Ja mul on igal pool augud, igas pluusis, sokis...igalpool. Ja ma ei ole iial mingi kásitőő ekspert olnud.
Lack of me, lack of money, lack of sex ( Viimane káib Kauri kapsaaeda)
Nautige siis oma ilusaid riided ja sőőke ja őllet ja muud jama.
Silly.
Mina enam ei tea mida teha, seebi jaoks ka raha pole. Pesumasinat on kellelgi? Noh mul pole ja kui ma Eesti tulen ja haisen siis játke oma teada. Mingisugune váárikuse peaks ikka kaasmaalase suhtes sáilitma. Elan siin armastsuest sőna otseses mőttes, oma kursakaaslaste armastusest. Ja teate kúll pool ajast ma pole isegi mitte tore. Nii ,et mingu kőik seenele vői marjale...mul ikka tősiselt nii vásimus. Jőuluks koju tulla palusin Annikenilt, et ta siia tuleks, et me siis koos Oslo saaks hááletada. Nii vaene, et ei kannata enam kriitikat.
Úkspáev láksime Davidiga kaklema Cola pudeli úle- 3 krooni ikkagi suur raha. Nádala aja sőőgi raha siin koolimajas. Ja mul on igal pool augud, igas pluusis, sokis...igalpool. Ja ma ei ole iial mingi kásitőő ekspert olnud.
Lack of me, lack of money, lack of sex ( Viimane káib Kauri kapsaaeda)
Nautige siis oma ilusaid riided ja sőőke ja őllet ja muud jama.
Silly.
Sunday, November 20, 2011
polnudki rohkem vaja
Ehee logisin enda korra msni sisse ja kuulasin oma sőprade trastilist elu ja mőitsin, mul on ikka eriti hea elu. Celavieee, kork maha pudelilt.
Jessss, ukski noor ei árka kell 7 hommiku vabatahtlikult. Ja enamasti púhapáeviti me alles jőuame koju laupáevast.
Silly originaalis.
Jessss, ukski noor ei árka kell 7 hommiku vabatahtlikult. Ja enamasti púhapáeviti me alles jőuame koju laupáevast.
Silly originaalis.
Saturday, November 19, 2011
Margit
Margit kus mu sokid on? Silly tahab teada. Eile oli koolimajas etendus ja peale seda pidu, mina olin omadega otsas juba etenduse ajal, igatahes oli hea, jáin rahule. Maski workshop lábi ja kui saame selle nádala raames enda maskiga hásti lábi on mul ka oodata etendust. Eks náis. Ei punnita.
Ma ei salli hommikul vara tőusmist. Ma ei salli ennast.
Ma soidan meditatsiooni laagri ilmselt 10 páevaks, karm asi aga vajab tegemist, sest ma ei tule endaga eriti toime. Mul on mitmeid patoloogilisi káitumisháireid. Isegi suhtlemisprobleemid on ja mure enda armastamisega aga kuidas ma saangi end armastada kui ma selline muna olen. Ma olen melanhoolik, bi polaarne, deprssioonis....vágivaldne meestega, armastav naistega. Alkohol ajab mind valetama. Eriti vein. Isegi kui tihti ei tarbi suudan ma alati mingi tsirkusega hakkama saada.
Ma armastan Teid. Margit ma armastan SIND. Joanna Sind ka ja Reigo ja Marko.
Marko kui sa úkspáev kuulus ja rikas oled siis helista mulle.
Mulle muide meeldib jube palju inimesi vői on súmpaatsed. Koolimajas Jens on nii positiivne, eile olin on the edge ehk ááremail, avaldama talle armastust. Aga ta pidi rongile jooksma. Siis Eestist meeldib mulle endiselt Kaur, Imre on ka kena ja Siim. Ja muidugi Maarius Párn. Áármiselt armas inimene. Osad kohe kuidagi on jumaliku puudutusega inimesed ja ma kadestan neid kergelt, ma imetlen neid ja tahan olla osa nende elust. Mitte ilmtingimata aga on hea on ennast úmbritseda nii meeldiva seltskonnaga.
Mulle úks kursaőde útles, et ma pole kunstik. Naljakas, et keegi pole aga me őpime visuaalset kunsti ja tegelesime nádal aega maski voolimisega savist. Táhendab, ma ei oska kommenteerida. Táhnedab puii, ei ole kunstik jah. Ma olen auto mehhaanik. Kes veel ei tea. Teine amet on mul jőoulude ajal, olen jőuluvana.
Mu tsőlibaat sai lábi. Núúd láhen uuesti tsőlibaati. Tsőlibaadis on hea olla. Mingi, mina kúll ei viitsi seksida, mul parematki teha aga eks ikka juhtub.
Ma lőpetan núúd igatahes, mul on suur soov inimseks saada ja mul on toetust vaja, sőpradelt ja...muudelt loomadelt.
Kui kelelgi raha ka palju on siis palun saadke, teeks sellise kampaania, et Silly JŐULUKS KOJU. Ma luban, olen armastav ja nurruv.
Lugupidamisega,
teie tervise inspektor
Ma ei salli hommikul vara tőusmist. Ma ei salli ennast.
Ma soidan meditatsiooni laagri ilmselt 10 páevaks, karm asi aga vajab tegemist, sest ma ei tule endaga eriti toime. Mul on mitmeid patoloogilisi káitumisháireid. Isegi suhtlemisprobleemid on ja mure enda armastamisega aga kuidas ma saangi end armastada kui ma selline muna olen. Ma olen melanhoolik, bi polaarne, deprssioonis....vágivaldne meestega, armastav naistega. Alkohol ajab mind valetama. Eriti vein. Isegi kui tihti ei tarbi suudan ma alati mingi tsirkusega hakkama saada.
Ma armastan Teid. Margit ma armastan SIND. Joanna Sind ka ja Reigo ja Marko.
Marko kui sa úkspáev kuulus ja rikas oled siis helista mulle.
Mulle muide meeldib jube palju inimesi vői on súmpaatsed. Koolimajas Jens on nii positiivne, eile olin on the edge ehk ááremail, avaldama talle armastust. Aga ta pidi rongile jooksma. Siis Eestist meeldib mulle endiselt Kaur, Imre on ka kena ja Siim. Ja muidugi Maarius Párn. Áármiselt armas inimene. Osad kohe kuidagi on jumaliku puudutusega inimesed ja ma kadestan neid kergelt, ma imetlen neid ja tahan olla osa nende elust. Mitte ilmtingimata aga on hea on ennast úmbritseda nii meeldiva seltskonnaga.
Mulle úks kursaőde útles, et ma pole kunstik. Naljakas, et keegi pole aga me őpime visuaalset kunsti ja tegelesime nádal aega maski voolimisega savist. Táhendab, ma ei oska kommenteerida. Táhnedab puii, ei ole kunstik jah. Ma olen auto mehhaanik. Kes veel ei tea. Teine amet on mul jőoulude ajal, olen jőuluvana.
Mu tsőlibaat sai lábi. Núúd láhen uuesti tsőlibaati. Tsőlibaadis on hea olla. Mingi, mina kúll ei viitsi seksida, mul parematki teha aga eks ikka juhtub.
Ma lőpetan núúd igatahes, mul on suur soov inimseks saada ja mul on toetust vaja, sőpradelt ja...muudelt loomadelt.
Kui kelelgi raha ka palju on siis palun saadke, teeks sellise kampaania, et Silly JŐULUKS KOJU. Ma luban, olen armastav ja nurruv.
Lugupidamisega,
teie tervise inspektor
Friday, November 18, 2011
Sunday, November 13, 2011
Kooselu teistega.
http://www.youtube.com/watch?v=2pDjT1UNT3s
Björki jutuajamine Arvo Pärtiga ja ma noustun uhe kommenteeriga.
´´ Two geniuses in the same room.. we're privileged to be flies on the wall''
Björki jutuajamine Arvo Pärtiga ja ma noustun uhe kommenteeriga.
´´ Two geniuses in the same room.. we're privileged to be flies on the wall''
Saturday, November 12, 2011
Eirik Sandåker min kära, kärlek....kära mig. Lalalaaa
Eirik, kas ma olen Sulle kunagi oelnud, et Sul on tosimeeli koige armsam naeratus, mida iial kellegi suul näinud olen?
Ma ei joua ära oodata millal saan taaskord Oslo, raske on eemal olla Oslost. Anniken, Oskar, Martin...Eirik. Need kes votavad kogu uhiskonda nii nagu ta on. Mul on aegajalt tosiseid raskusi eemal olemisega.
Ja isegi aegajalt veel meenutan ja motlen, halb ja hull oli hea olla.
Eirik ma armastan Sind. Hea oli Sinu haalt kuulda. Hea oli kuulda lauset ´´Me peame kohtuma´´.
Tänan, et opetasid mulle, et oleme koigest inimesed. Tänan kui moistsid kui viskasin Su riided aknast alla. Tänan, et lubasid olla. Tänan, et toid teatri minuni.
Tänan, et laususid mu nime sellisel toonil.
Ma ei joua ära oodata millal saan taaskord Oslo, raske on eemal olla Oslost. Anniken, Oskar, Martin...Eirik. Need kes votavad kogu uhiskonda nii nagu ta on. Mul on aegajalt tosiseid raskusi eemal olemisega.
Ja isegi aegajalt veel meenutan ja motlen, halb ja hull oli hea olla.
Eirik ma armastan Sind. Hea oli Sinu haalt kuulda. Hea oli kuulda lauset ´´Me peame kohtuma´´.
Tänan, et opetasid mulle, et oleme koigest inimesed. Tänan kui moistsid kui viskasin Su riided aknast alla. Tänan, et lubasid olla. Tänan, et toid teatri minuni.
Tänan, et laususid mu nime sellisel toonil.
Silly kohtas kedagi.
Mul koolis käib viimasel kursusel uks väga andekas tegelane, väga ilus inimene- ukskoik kellega ta räägib, vaatab ta silma sellele inimesele nagu oleks ta armunud. Ta on kallis.
Ta on Rootsist pärit lavastaja, filmitegija, muusik, fotograaf ja näitleja.
Ja ma pean ta endale siia ules kirjutama, loodan, et mul tekib tulevikus voimalus temaga veel koostööd teha.
Silly.
Ta on Rootsist pärit lavastaja, filmitegija, muusik, fotograaf ja näitleja.
Ja ma pean ta endale siia ules kirjutama, loodan, et mul tekib tulevikus voimalus temaga veel koostööd teha.
Silly.
Friday, November 11, 2011
Eesti kodu Taanis ja nende jőulupidu.
Ahaaa sain huvitava kirja, kúsiti kas vőiksin Eesti lastele jőuluvana mángida.
Nőustsuin.
Úlidselt on meil hetkel maskid vága tugevalt kásil ja őpime seda kuidas mask sulle karakteri annab ja kuidas maski karakter kokku variseb tuhaks kui sa endale iseloomulikke liigutusi teed. Ja úldse kui piiratud on olla maski taga ja kui raske kui mitte midagi ei náe. Aga samas huvitav katsetus oli, et kui kadsin maski mis oli kurb siis ,náitlesin katsetuseks rőőmsat karakteri ja see sobis, tegelikult on palju vőimalik aga samal ajal ka mitte. Úhesőnaga- maski iseloomu on vőimalik muuta.
Járgmine nádal hakkab maskis workshop, tulevad kúlalsid őpetajad ja tunnid algavad varem. Uuuh.
Mul on niigi raskusi hommikutega, ma olen őő inimene. Isegi harjutamine on őhuti energilisem ja rohkem inspireeritud kui páeval. Páeval olen unine ja tahan magada.
Ma ei teagi.
Ma ei tea mis elamisloast saab.
Ma ei tea midagi.
Margit palun saada mulle villaseid sokke.
Silly.
Nőustsuin.
Úlidselt on meil hetkel maskid vága tugevalt kásil ja őpime seda kuidas mask sulle karakteri annab ja kuidas maski karakter kokku variseb tuhaks kui sa endale iseloomulikke liigutusi teed. Ja úldse kui piiratud on olla maski taga ja kui raske kui mitte midagi ei náe. Aga samas huvitav katsetus oli, et kui kadsin maski mis oli kurb siis ,náitlesin katsetuseks rőőmsat karakteri ja see sobis, tegelikult on palju vőimalik aga samal ajal ka mitte. Úhesőnaga- maski iseloomu on vőimalik muuta.
Járgmine nádal hakkab maskis workshop, tulevad kúlalsid őpetajad ja tunnid algavad varem. Uuuh.
Mul on niigi raskusi hommikutega, ma olen őő inimene. Isegi harjutamine on őhuti energilisem ja rohkem inspireeritud kui páeval. Páeval olen unine ja tahan magada.
Ma ei teagi.
Ma ei tea mis elamisloast saab.
Ma ei tea midagi.
Margit palun saada mulle villaseid sokke.
Silly.
Wednesday, November 9, 2011
Ma ei saa Taani elamisluba.
Jah nii on lood, eks igauks voib ise járeledada mida see tahendab.
Thursday, November 3, 2011
Ikka kool.
Tána őppejőud útles, et lőunapausi ajal palun minna válja ja korjata lehti. Tehtud, saadud. Seejárel hakkas őppejőud neid lehti úkshaaval langetama. Huivtav, kuidas erineva suuruse ja kujuga lehed langevad. Seejárel muidugi, pidime lehti imimeetima. Vői mis olekski sellele hea sőna?
Káisin taaskord tőőd otsimas ja kandideerisin kohale kus kogemus peaks siis olema turunduses ja arvuti programmides. Kogu seal olemine oli úks komőődia, mul ei olnud antud valdkonnast aimugi, Kaks minutit ennem kúsitluse algust tegin váikese sissejuhtause endale noormehega kes mu kőrval istus. Igatanes sain tőő.
Ahaaa'
Silly Jaanus on núúdsest 3 kursuse tudeng majanduses.
Tere Merly.
Tere Erle.
Káisin taaskord tőőd otsimas ja kandideerisin kohale kus kogemus peaks siis olema turunduses ja arvuti programmides. Kogu seal olemine oli úks komőődia, mul ei olnud antud valdkonnast aimugi, Kaks minutit ennem kúsitluse algust tegin váikese sissejuhtause endale noormehega kes mu kőrval istus. Igatanes sain tőő.
Ahaaa'
Silly Jaanus on núúdsest 3 kursuse tudeng majanduses.
Tere Merly.
Tere Erle.
Wednesday, November 2, 2011
Erinevad tehnikad teatris.
Viimased nádalad on olnud kiired ja pean tunnistama, et koolis úhed pónevamad.
Őppisime mőnda aega várve, kuidas sa oled punane várv vői kollane vői pruun ja millised on nende várvide iseloomud. Huvitav on see, et igal várvil on iseloom ja isegi kehaline váljendus mis viib uute huvitavate avastusteni. Őppejőul oli loengus kaasas várvispekter ja igaúks pidi valima várvi mida ta fúúsisliselt meile teistele váljendab- úllatav on see, et enamus ajast aravasid kőik őigesti. Mőistsin veel enam kui olulised on várvid aga hoopiski midagi veel olulisemat elu ja mateeria kohta.
Tána tuli őppejoud klassi kahe saia, moosi ja tee pakiga. Palus koigil saia katsuda, nuusutada, seda úhesőnaga igatmoodi tunnetada. Seejárel máárida moos saiale ja kogeda sealt járgmisi elamusi, várve, struktuuri, maitseid, igat detaili selle protseduuri juures.
Seejárel pidime fúúsilsielt váljendama seda.
Siis tuli tee aeg. Kuuma vette pandi tee pakike ja siis pidime jálgima vaikselt mis seal toimuma hakkab. Kui veider aga seal hakkab palju toimuma. Kuidas várvid ja aroomid vaikselt vette libisead, sőna otseses mőttes libisevad, lendlevad, kergelt, mőnusalt, nii loomulikult. Siis lisasime vette sidruni ja koik olukord muutus veel lendlevamaks, sidruni váikesed túkid hakkasid vaikselt keerlema tee klaasis. Ilus.
Seejárel tegime paari tőőna improvisatsiooni. Palju sai nareda sest kaugemalt vaadates tundus tegevus kőige láhemale seksuaalaktile, ma mőtlen, et etegelikult enamus meie fúúsilsied tegevsued koolis on selle sarnased aga see oli neist kőige enam.
Mis ma nendest loengutest őppinud olen on see, et kőigele siin ilmas saab elu sisse puhuda, sest igal asjal on mateeria, várvus, suurus, kiirus- úhesőnaga olemine. Kőik on olemas ja kőike saab panna karakteri.
Mingi piiri vői selguse tekitasin endale ka sellet, et laval on peamine teada seda, et kes sa oled, keda provotseerid ja olla provotseeritud ja vastata ja reageerida sellele.
Ja muide 99% on tehnika, ainult 1% pidi olema isnpiratsioon. Tána őppejőud útles nii.
Ja kallid inimsed elus on vaid úks asi kindel ja see on muutumine.
Teie lugupeetud teatri fanaatik Silly.
Plah.
Őppisime mőnda aega várve, kuidas sa oled punane várv vői kollane vői pruun ja millised on nende várvide iseloomud. Huvitav on see, et igal várvil on iseloom ja isegi kehaline váljendus mis viib uute huvitavate avastusteni. Őppejőul oli loengus kaasas várvispekter ja igaúks pidi valima várvi mida ta fúúsisliselt meile teistele váljendab- úllatav on see, et enamus ajast aravasid kőik őigesti. Mőistsin veel enam kui olulised on várvid aga hoopiski midagi veel olulisemat elu ja mateeria kohta.
Tána tuli őppejoud klassi kahe saia, moosi ja tee pakiga. Palus koigil saia katsuda, nuusutada, seda úhesőnaga igatmoodi tunnetada. Seejárel máárida moos saiale ja kogeda sealt járgmisi elamusi, várve, struktuuri, maitseid, igat detaili selle protseduuri juures.
Seejárel pidime fúúsilsielt váljendama seda.
Siis tuli tee aeg. Kuuma vette pandi tee pakike ja siis pidime jálgima vaikselt mis seal toimuma hakkab. Kui veider aga seal hakkab palju toimuma. Kuidas várvid ja aroomid vaikselt vette libisead, sőna otseses mőttes libisevad, lendlevad, kergelt, mőnusalt, nii loomulikult. Siis lisasime vette sidruni ja koik olukord muutus veel lendlevamaks, sidruni váikesed túkid hakkasid vaikselt keerlema tee klaasis. Ilus.
Seejárel tegime paari tőőna improvisatsiooni. Palju sai nareda sest kaugemalt vaadates tundus tegevus kőige láhemale seksuaalaktile, ma mőtlen, et etegelikult enamus meie fúúsilsied tegevsued koolis on selle sarnased aga see oli neist kőige enam.
Mis ma nendest loengutest őppinud olen on see, et kőigele siin ilmas saab elu sisse puhuda, sest igal asjal on mateeria, várvus, suurus, kiirus- úhesőnaga olemine. Kőik on olemas ja kőike saab panna karakteri.
Mingi piiri vői selguse tekitasin endale ka sellet, et laval on peamine teada seda, et kes sa oled, keda provotseerid ja olla provotseeritud ja vastata ja reageerida sellele.
Ja muide 99% on tehnika, ainult 1% pidi olema isnpiratsioon. Tána őppejőud útles nii.
Ja kallid inimsed elus on vaid úks asi kindel ja see on muutumine.
Teie lugupeetud teatri fanaatik Silly.
Plah.
Subscribe to:
Posts (Atom)