Selline salapärane soov on tekkinud sinna mõneks ajaks minna. Kas siis reisile, peatuma või üldse elama?
Eenne ei tea kui pole proovinud ja unistada on ilus. Kisub jäämaale, kisub ja kisub ja KISUB!
Teema religioon on saanud aktuaalseks või pigem olen selle ise elavaks teinud. Tegelikult ei mõtleks sellepeale üldse kui ei puutuks kokku inimestega kes lausa nutma hakkavad või nimetavad sind eksinud hingeks kui ütled, et oled ateist. Teine märkus seisneb selles, et sulle öeldakse, et ära muretese Jumal armastab sind ikkagi, isegi kui Sina , temasse ei usu. Mulle tunduvad kõik ''usklikud'' piiratud, ettekirjutatud, nad ei vaevugi ise süvenema sellesse mida nad ise võiks uskuda vaid usuvad juba seda, mida keegi on kusagil üles kirjutanud ja siis topivad seda igasse konteksti. Raske on neile kõneleda oma murest kui see muutub jutukäigus must-valgeks...peab mitu korda ütlema, et see ei ole teema hetkel aga nad ei võta sind kuuldagi, süsteem on neisse nii tugevalt imbund, et oskus ise mõelda täitsa ära kadunud. Kuidagi lihtne, ilmselt paljudele meeldib lihtsus, sest piiblis on kõigele vastused olemas. Hea ja lihtne on elada kui vastus kõigele on juba olemas, valmis, enne sinu sündi. Ma ei tea, milles seisneb siis elu mõte? Kui kõik on juba teada? Kas on nii õudne Maailm reaalsusega? Kas surma on nii raske taluda kui pole elu peale surma? Kas armastada on võimatu ilma abieluta? Kas elu raskusi on nii palju raskem taluda ilma palveteta? Pöördumisteta? Kas ÜKSI OLEMINE, on nii talumatu, et peame uskuma kõike, mida piibel lausub? Või mingi muu püha raamatut. Kas on nii raske? Nii raske? Ma ei mõista miks ei taheta lahti lasta piiratud perspektiiv.
Kujutlege maailma..ilma selleta. Milline ta siis oleks?
Me vajame tuge, kahju kui me ei leia seda endast või siis armsamatest meie ümber. Koguaeg on mingid Jumalad, ükskõik millised siis....Usk on Sinu tõeline jõud.
James Brown on laulnud, et see on meeste Maailm. Oli. Ja on veel? On muutumas? Kunagi oli, kust tuli siis religioon? Naistelt? Kuidas saab olla usutav või isegi kaalutlev Jumal, keda on loonud vaid üks pool meie polaarsustest. Ma ei mõista. Ehk kuangi. Kõik mõtted on sassis.
Jumal õnnistagu kõiki.

No comments:
Post a Comment
Note: Only a member of this blog may post a comment.